fbpx Scroll to top

web tasarım fiyatları

web tasarım fiyatları

Web sitesi tasarımı ve yazılımı bir hizmet işi olduğu için web tasarım fiyatları hizmeti veren kişi yada ajansa göre değişiklik göstermektedir.

Web tasarım hizmetinde fiyatı etkileyen unsurların başında, o iş için harcanan süre ve kişi yada ajansın tecrübesi ile hizmet kalitesi gelmektedir.

Web sitesi tasarımı ve web tabanlı yazılımlar sadece bir kişi tarafından da hazırlanabilir yada bir ekip çalışması ile hazırlanabilir. Dolayısıyla web tasarım fiyatı hesaplanırken personel / zaman maliyet hesabı önemlidir.

Ayrıca web site tasarım hizmetinde alan adı tescili, web hosting, ssl sertifikası gibi her web sitesinde kullanılan ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler müşteri tarafından sağlanabileceği gibi web tasarım ajansı yada kişi tarafından sağlanıyor olabilir. Bu durumda alan adı, web hosting ve ssl ürünlerinin fiyatlarıda maliyete dahil edilmektedir.

Başlıca maliyetlerin yanı sıra projeye ve ihtiyaçlara göre değişebilen CDN hizmeti ve whois gizleme gibi bir çok ek maliyet olabilir.

Ayrıca web sitesi tasarımı fiyatlarına ek olarak verilen tamamlayıcı hizmetler bulunmaktadır. Seo hizmeti, sosyal medya yönetimi, Google Ads ve e-mail marketing gibi ihtiyaç ve taleplere bağlı ek hizmetler satın alınabilir.

Dolayısıyla web tasarım fiyatını belirleyen bir çok unsur bulunmaktadır. Özel bir proje yada web sitesi tasarımı için tüm bu unsurlar belirlenerek bir fiyat teklifi hazırlamak mümkün olabilecektir.

Web sitesi fiyatlarını sabit olarak sunabilmek için, verilen hizmetlerinde sınırları çizilmelidir. Bu şekilde hazır site paketleri bulunmaktadır. Hazır site paket fiyatları sabit olduğu gibi verilen hizmetlerinde sınırları bellidir. Paket dahilinde olmayan her işlem için ek ücret ödenmesi gerekebilir yada ek hizmet gerektiren talepler kabul edilmeyebilir.

web tasarım aşamaları

Her ürün ve himzette olduğu gibi web tasarım fiyatlarında da çok farklı fiyatlarla karşılaşılabilir. Aynı iş için bir ajans yada kişiden 5 birim fiyat alırken farklı bir ajans yada kişiden 9 birim fiyat teklifi alabilirsiniz. Bu yukarıda bahsettiğimiz unsurlar ile ilişkili olmasının yanı sıra verilecek hizmetin kalitesi web tasarım fiyatları ile doğrudan ilişkilidir. Ayrıca bulunduğunuz şehir hatta ilçe bile fiyatların değişmesinde etkili olabilir.

Ne yazıkki 300 -500 TL gibi rakamlara iş yaptırmaya çalışan ve sonucunda iyi bir hizmet alamadan ve hatta hiç hizmet alamadan boşuna para ödeyen müşteriler ile sık sık karşılaşmaktayız.

Boşa gidecek 500 TL yerine işe yarayacak, işinizi ileriye taşıyacak, satışlarınızı arttırmanıza katkı sağlayacak 2.000 TL ödemek kesinlikle daha doğru olacaktır.

Yukarıdaki fiyatlar Bursa ilinde 2020 yılında verilen ortalama fiyatlardır.

Ayrıca KOZA interaktif web tasarım ajansı 2020 taban fiyatlarıdır.