.istanbul ve .ist uzantıları tescile açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), uluslararası platformda yeni üst düzey alanlar programına .istanbul ve .ist alan adı uzantıları ile 2012 yılında başv..

.istanbul ve .ist uzantıları tescile açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), uluslararası platformda yeni üst düzey alanlar programına .istanbul ve .ist alan adı uzantıları ile 2012 yılında başvurmuş ve değerlendirmelerin olumlu sonuçlanmasını takiben 28 Ağustos 2014 tarihinde ICANN (İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu) ile Merkezi Kayıt Kurumu Sözleşmesi imzalamıştır. İBB iştirak kuruluşu Medya A.Ş., üst düzey alanların teknik operasyonları yönetimi ve işletmesi ihalesini kazanarak, Ocak 2015’de İBB ile Merkezi Kayıt Kurumu Operatör Sözleşmesini imzalamıştır.

 

Ocak ayında tanıtımı yapılan .istanbul ve .ist domain uzantıları 1 Mart 2016 itibariyle tescile açıldı.

27 Ocak – 26 Şubat tarihleri arasında Sunrise dönemini tamamlayan .ist ve .istanbul uzantıları 1-31 Mart 2016 tarihleri arasında, Türkiye’de faaliyet gösteren yerli markalar, kamu kuruluşları, girişimciler, şirket, dernek, STK vb. kurumların belge ibrazı ile bu üst düzey alan adları için öncelikli başvuru yapabilecek.

.ist ve .istanbul uzantılarının genel tescile açılma tarihi ise 10 Mayıs.

Aşağıdaki tabloda tarihleri detaylı olarak görebilirsiniz.

Ayrıca detaylı bilgi almak için nic.istanbul adresini ziyaret edebilirsiniz.


.istanbul ve .ist uzantıları tescile açılıyor başlıklı blog 02-03-2016 19:09 tarihinde Koza Web tarafından eklendi.

 SON PAYLAŞILAN YAZI  

Bursa Web Tasarım

KOZA İnteraktif Bursa Web Tasarım Ajansı olarak, başta Bursa olmak üzere tüm Türkiyeye yönelik web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi, seo hizmeti ve sosyal medya yönetimi hizmetleri vermekteyiz. Web tasarım ajansı faaliyetlerimizde web sitesi tasarımı yan.. REFERANSLARIMIZDAN 
Durmaz Temizlik

Durmaz Temizlik

Durmaz temizlik eticaret sitesi Bursa yeşilyaylada ki mağazasını internette 7/24 bir mağaza açarak daha fazla müşteriye ulaşıyor.

Verilen Hizmetler;
E-ticaret Sitesi