Outlook 2010 E-posta Kurulumu ve Ayarları

Aşağıdaki aşamaları inceleyerek Microsoft Outlook 2010 programında hesap oluşturabilir ve gerekli ayarlamaları yapabilrsiniz. 1- Microsoft Outlook 2010 pro..

Outlook 2010 E-posta Kurulumu ve Ayarları

Aşağıdaki aşamaları inceleyerek Microsoft Outlook 2010 programında hesap oluşturabilir ve gerekli ayarlamaları yapabilrsiniz.

1- Microsoft Outlook 2010 programını başlatınız. Ardından Outlook 2010 programının dosya sekmesine tıklayınız. Dosya sekmesinde “Hesap bilgileri” başlığı altında “Hesap Ekle” butonuna tıklayınız.

2- Açılan pencerede “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini işaretleyip “ileri” butonuna tıklayınız.

3- Açılan yeni e-posta hesabı ekle penceresinde “Internet E-posta” seçeneğini işaretleyip “ileri” butonuna tıklayınız.

4- Kullanıcı bilgileri, sunucu bilgileri, oturum açma bilgilerinizi kendini alanadınıza göre doldurunuz ve Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.

5- Açılan İnternet E-posta ayarları penceresinden Giden Sunucu sekmesine tıklayınız ardından Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor ve Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan butonlarını işaretleyelim.

6- Yine aynı bölmede Gelişmiş sekmesine geçiyoruz. Burada bulunan Giden Sunucu (SMTP) portunu 25’ten 587’ye çeviriyoruz. Yani 25 i silip yerine 587 yazıyoruz ve Tamam diyerek bu pencereyi kapatıyoruz.

7- Bir önceki pencereye tekrardan geri döndük. Böylece gelişmiş ayarlarımızı tamamlamış olduk.Ekranda parolayı anımsa kısmında tick işareti vardır. Bu işaretli olduğu zaman size tekrar tekrar parola sormayacaktır. Parolanızı sisteme kaydedecektir. Her seferinde parola sormasını istiyorsanız bu tick işaretini kaldırınız. Şimdi ise İleri butonuna basarak devam ediyoruz.

8- Tebrikler! Kurulum tamamlanmıştır. Gelen ekranda Son butonuna tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz.Outlook 2010 E-posta Kurulumu ve Ayarları başlıklı blog 28-09-2015 18:07 tarihinde Koza Web tarafından eklendi.

 SON PAYLAŞILAN YAZI  

İnternet Sitesi Kuran

İnternet sitesi kuran firmalar, özgün ve size özel bir tasarıma sahip, ihtiyaçlarınız doğrultusunda eklenmiş fonksiyonlar içeren ve kullanıcılara kolaylık sağlayacak şekilde dizayn edilmiş web sitesi tasarımı ile ziyaretçilerinize daha özel bir deneyim ya.. REFERANSLARIMIZDAN 
Birebirmarka

Birebirmarka

birebirmarka.com e-ticaret sitesi tasarımı projemiz. Birebir marka için yaptığımız düzenli seo çalışması sonucunda kısa sürede 1. sayfa başarısını elde ettik.

Verilen Hizmetler;
E-ticaret Sitesi, Seo