Dünyanın merkezi Çorum

Google, dünyanın merkezini Çorum olarak işaretlediği iddia edildi. Uzmanlar, farklı parametreler kullanılarak “dünyanın merkezi” için farklı sonuçlara ulaş..

Dünyanın merkezi Çorum

Google, dünyanın merkezini Çorum olarak işaretlediği iddia edildi. Uzmanlar, farklı parametreler kullanılarak “dünyanın merkezi” için farklı sonuçlara ulaşılabileceğini belirttiler.

Dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından Google’ın haritalama servisi Google Haritalar, dünyanın coğrafi merkezini Çorum kırsalını oluşturan bölge olarak açıkladığı iddia edildi.

Şimdiye kadar yapılan hesaplamalarda teorik olarak dünyanın merkezi olan Çorum, Google Haritalar tarafından dünyanın merkezi olarak işaretlendi.

ABD’nin sahil kenti San Diego’dan fizikçi Andrew J. Woods tarafından 1973 yılında yapılan hesaplamalara göre, dünyanın coğrafi merkezi Ankara’nın 150 kilometre güneydoğusu olarak belirlenmişti. 2003’te Holger Isenberg tarafından küresel dijital yüzey modeliyle yapılan yeni bir hesaplamayla ise dünyanın merkezi Çorum olarak açıklanmıştı.

Daha önceden bu merkezin Mısır piramitlerinin yer aldığı bölge olduğu yönünde bazı teoriler de vardı.

Dünyanın Merkezi Çorum

“İŞARETLEMEYİ YAPAN GOOGLE DEĞİL”

Çorum’u “dünya yüzeyinin coğrafi merkezi” olarak işaretleyenin Google olmadığı, bir Türk sosyal medya kullanıcısı yapıldığı öne sürüldü.

“Dünyanın coğrafi merkezi” tanımı ise bilim çevrelerinde kabul gören bir kavram olmadığı farklı parametreler kullanılıp farklı sonuçlara ulaşılabileceğini belirten uzmanlar , Çorum’u “dünyanın coğrafi merkezi” olarak belirleyen modelin de bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiği altını çizdiler.

OLAY ÇORUM’DA SEVİNÇLE KARŞILANDI

Google‘ın, dünya yüzeyinin coğrafi merkezini Çorum ili olarak işaretlemesi kentte sevinçle karşılandı.

Dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından Google’ın haritalama servisi Google Haritalar, dünyanın coğrafi merkezini Çorum kırsalını oluşturan bölge olarak açıklaması Çorumluları mutlu etti. Konuya ilişkin Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’ndan da yazılı bir açıklama geldi.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, fizikçilerin dünyanın merkezini Çorum olarak işaretlenmesinin şehir adına bir kazanç olduğunu kaydederek, “Turizm ve sanayimiz için bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım” dedi.


Dünyanın merkezi Çorum başlıklı blog 15-06-2016 19:18 tarihinde Koza Web tarafından eklendi.

 SON PAYLAŞILAN YAZI  

Bursa Web Tasarım

KOZA İnteraktif Bursa Web Tasarım Ajansı olarak, başta Bursa olmak üzere tüm Türkiyeye yönelik web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi, seo hizmeti ve sosyal medya yönetimi hizmetleri vermekteyiz. Web tasarım ajansı faaliyetlerimizde web sitesi tasarımı yan.. REFERANSLARIMIZDAN 
Oskar Tekstil

Oskar Tekstil

Oskar Tekstil özgün web sitesi tasarımı firmanın kurumsal kimliğine uygun olarak hazırlanmıştır.

Verilen Hizmetler;
Özgün Kurumsal Web Tasarım, Tanıtım Videosu