Scroll to top

web tasarım

web tasarımı doğrudan belirli bir mecraya ait bir çalışma olsa da altyapısı, ziyaretçi eğilimleri ve hedef kitle gibi konular bakımından birçok yöne sahiptir. web Tasarım firması olarak var olan ve aktif olarak yaşamını sürdüren söz konusu yönlerin tümüne yönelik web tasarım hizmeti verebilmekteyiz.

web tasarım çalışmasında başarıyı getiren en önemli etkenlerin başında firmaların ihtiyaçları, hedef kitlenin tanımı ve hedef kitlenin davranış alışkanlıkları bilgilerine sahip olunması gelmektedir. bununla birlikte edinilen bu veriler alanında uzmanlaşmış ve yeniliklere açık tasarım ekibi tarafından değerlendirilerek istenilen yönde bir ürüne dönüştürülerek değerini korur. web Tasarım firması olarak firmamızın partner tasarımcı ekibi profesyonel web sayfası tasarımı konusunda kendilerini ispatlamış kişilerden oluşmaktadır.

kurumsal web tasarım özel uzmanlık isteyen bir alandır. zira kurumsal kimlik yapısının en iyi şekilde internet sitesinin arayüzüne yansıtılması gerekmektedir. bu gereklilik, tasarımda kullanılacak renk tonlarında, görsellerde, ikonlarda ve yazı tipinde kendini göstermektedir. bu saydıklarımızın yanı sıra bütün olarak da kurumun değerleri, ürün ya da hizmetlerine dair paralel çağrışımlar, hedef kitleyle iletişim noktaları dikkate alınmalıdır.

e-ticaret web tasarımı konusunda dijital pazarlama ve geleneksel pazarlama konusunda güncel veriler ışığında seçimler yapılarak ürünlerinizi öne çıkaracak çözümler üretilir. web tasarım firması olarak içeriklerinizin kullanıcı dostu bir arayüzle insanlarla buluşmasını kolaylaştıracak ve birçok konuda oluşturulacak farklı içerik türlerinizi uyumlu bir şekilde dijital dünyada sunabilecek tasarım anlayışımızı sizin için üretime dönüştürebiliriz.

son yıllarda android, apple ios, windows phone ve diğer işletim sistemlerini kullanan akıllı telefon ve tablet bilgisayar ürünlerinin kullanımında çok yüksek oranda artış meydana gelmektedir. buna bağlı olarak insanların akıllı telefon ve tablet gibi taşınabilir cihazlardan yani mobil cihazlardan internet kullanımlarında ciddi bir artış görülmektedir. bu gelişmeler firmaların ve kurumların internet sitelerinin mobil arayüz yani mobil web tasarımı konusunda çözümler üretmeye itmektedir. web Tasarım şirketi olarak ihtiyacınız olan mobil web tasarımını hemen her cihazda sorunsuz bir şekilde görüntülenebilecek şekilde oluşturabiliriz.

sosyal medya denince akla gelen ilk iki mecra facebook ve instagram’dır. ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu iki sosyal ağda yer almak yetmemekte, şirketin ya da kurumun en iyi şekilde temsil edilmesine de özen gösterilmesi gerekmektedir. oluşturulan sayfanın kapak tasarımı, söz konusu mecraların istediği boyutta görseller ve diğer tasarım parçacıklarını deneyimli tasarım ekibimizin oluşturmasına izin vererek sosyal medya iletişimi konusunda önemli bir adım atabilirsiniz.

neden web siteniz olmalı?

değişen dünyada teknoloji ve iletişim kurma yöntemleri de değişip gelişmektedir. İster kişisel web sitesi olsun ister firma veya şirketinizin sitesi olsun insanlara daha hızlı ulaşmak ve kendinizi anlatmak için en popüler yöntemleri kullanmak sizin çıkarınıza olacaktır. kişisel web siteleri, portallar, forumlar, statik ve dinamik siteler sizler için uygun fiyat ve tasarımlarla koza interaktif web ajansında. siz sözcüklerle sitenizi çizin, biz tasarım ve kodlamasını yapıp teslim edelim. İçerik yönetim sistemleri ile kendi güncellemelerinizi yapabilir, ürün fiyat ve özelliklerini anında internet ortamına aktarabilirsiniz. hedef kitleniz ile daha hızlı ve etkileşimli olarak bu platformda yerinizi sizde almalısınız.

web tasarım aşamaları nelerdir?

 • öncelikle nasıl bir site tasarımı yaptıracağınıza karar verirsiniz.
 • sonra tasarımcı bu site ilgili web tasarım fiyatı belirler.
 • web tasarım fiyat pazarlığında anlaşıldıktan sonra anlaşılan fiyatın yarı bedeli firmanın hesabına yatırılır.
 • web tasarımcı web sitesini yaparken her aşamada müşteriden onay alır.
 • önce web sitesinin ara yüzü yapılır.
 • daha sonra web sitesinin yönetm paneli entegrasyonu yapılır.
 • diğer sayfalar ürün detayları ayrı ayrı yapıldıktan sonra sıra içerik işlerine gelir.
 • web tasarımda yönetim paneli / admin panel de tamamlandıktan sonra siteniz bitmiş sayılır.
 • yönetim panelini müşteri test eder ve kalan ödemesini yapar.
 • web sitenizin faturası kesilir.
 • siteniz yayına açıldıktan sonra dilerseniz seo, sosyal meyda yada web master hizmetlerimizden yararlanarak daima güncel bir web sayfasına sahip olabilirsiniz.

web tasarım fiyatları

web sitesi tasarımı yaptırmak için kolları sıvadınız ancak  web tasarımı fiyatları ile ilgili herhangi bir fikriniz yok! o zaman biz size web tasarımı fiyatları konusunda yardımcı olmaya çalışalım.

her web tasarım şirketinin fiyatı elbette farklı olabilir. önemli olan web tasarımının fiyatı değildir! önemli olan sizin ne aldığınız, neye para ödediğinizdir. tabiki siz ne aldığınızı bilecek kadar web konusunda bilgi sahibi olamayabilirsiniz. bu durumda değer olarak bir kıyaslama yapmakta sizin için mümkün olmaz.

web tasarımı fiyatları bütün dünyada değişiklik göstermektedir. örnek olarak ingiltere de web tasarımı işi yaptıracak iseniz en basit bir web site tasarımı için 3 ila 4 bin sterlini gözden çıkarmak durumundasınız. benzer bir web sayfası almanya da 4 ila 5 bin euro arasında! bu sebeple almanya veya ingilteredeki kişisel web siteleri görünüm olarak berbat durumda! çünkü bu ülkelerde web tasarımı fiyatları yüksek olduğu için herkes kendi web sitesini kendisi yapmaya çalışıyor veya ücretsiz web sayfası oluşturma araçlarına yöneliyor.

neyseki bizler türkiyede yaşıyoruz! web sitesi kurmak ve onu yaşatmak uzmanlık ister. çok açık ve net söylemek gerekirse; yapacağımız projeleri fiyatlandırmakta güçlük yaşıyoruz. çünkü biz samimi olarak kendi tasarımlarımıza değer biçemiyoruz. ama hakikatte her işin bir bedeli mutlaka var tabi.

web sitesi fiyatları her sektöre veya iş koluna göre değişiklik gösterebilir. örnek olarak kişisel bir web tasarımı yaptırmak istiyorsanız ödeyeceğiniz ücret şu anda 2.000,00 TL ile 7.500,00 TL arasındadır. böyle bir sitede sosyal ağların tümü ilişkilendirilmiş, attığınız twettler sitenizde anında paylaşımda.. web sitenizin içinde bir blogunuz olmasını mı isterdiniz hay hay!

web tasarım firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler

her geçen gün yeni bir web tasarım firmasının ortaya çıktığı günümüzde uygun firmayı tespit etmek zorlaşıyor. sizler için web tasarım firması seçerken dikkat edilecek kriterleri belirledik. aşağıdaki soruların cevapları araştırıldığında en ideal firmanın belirleneceği kanısındayız.

 1. herşeyden önce web tasarım firmasının referans çalışmaları incelenmeli. burada dikkat edilecek nokta referans çalışmaların altında ilgili firmanın imzasının bulunup bulunmadığıdır. referans çalışmanın o firmaya ait olduğunun en büyük kanıtı bu olacaktır. firmanın referans gösterdiği firmalar çalışmalardan memnun kalmışlar mıdır? bu sorgulanabilir.
 2. web sitesi yapanlar geçmişinin ne kadar eskiye dayandığı, mesleki tecrübe ve birikimi araştırılmalı
 3. web tasarım ajansının bir ofisi var mıdır? var ise ofisin size yakınlığı ne kadardır?
 4. firma yaptığı işlerin ufak teknik sorunları, güncelleme işleriyle iş tesliminden sonra bir süre ücretsiz olarak ilgilenmektemidir?
 5. web tasarım firması araştırma & geliştirme faaliyetlerine ne derece önem vermektedir?
 6. firmanın fiyat politikası nasıldır? çok ucuz veya çok yüksek fiyatlar söylemektemidir?
 7. web tasarım firması çalışmalarını bir web tasarım sözleşmelerine dayandırmaktamıdır?

web sitesi hazırlarken kullanılan programlar

web sitesi hazırlanırken kullanılan programların sabit bir listesini çıkartmak mümkün değildir. bu tasarımcının çalışma şekline, yaptığı işin kalitesine, yapılan işin niteliğine göre değişmektedir. önemli olan hangi programların kullanıldığından ziyade bu yazılımların ne derece etkin kullanıldığıdır.
yinede yaygın kullanılan programları sıralamak gerekirse şunlar söylenebilir:
adobe photoshop
adobe flash
swish
microsoft frontpage
macromedia dreamweaver

iyi bir web sayfasında olması gereken özellikler

bir web tasarımın başarısı hem görsellik hemde web tasarımın işlevselliği ile ölçülür. hatta günümüzde işlevselliğin daha önemli bir hale geldiğini söyleyebiliriz.
iyi bir web tasarımda olması gereken özellikleri 10 ana başlıkta özetleyebiliriz
1) hız
2) özgünlük
3) güvenlilik
4) ziyaretçi ile etkileşimlilik
5) bilgi aktarımı
6) iletişim imkanları sunumu
7) güncellik
8) hizmet sunumu
9) hızlı yükleme
10) fayda sağlama
sunduğunuz hizmet veya ürün mükemmel olabilir. ama bu ondan tam anlamıyla faydalanmanız için yeterli değildir.
web sitelerinin her gün 24 saat açık vitrinleriniz olduğunu unutmayın. verimli hazırlanan bir web sayfası pazarlama, reklam, personel giderlerinizi düşürmenize ciddi katkılar sağlayabilir. web sayfasını kartvizitlerinizdeki ilgili alanın boş kalmaması için hazırlatmayı düşünüyorsanız bu düşünceden hemen vazgeçmenizi öneriyoruz.

etkileşimli web sitesi tasarımı oluşturmak

internet ilk ortaya çıktığı yıllarda bilgi sunmak için yoğun olarak kullanıldı. kullanıcılar hep bilgi alıcı konumunda kaldılar senelerce. sonraları web sitelerine kullanıcılarında katkı yapmasının önemi farkedildi ve bunun için gerekli alt yapılar oluşturulmaya başlandı. görüldü ki kullanıcılar bu tip sitelere daha çok bağlanıyorlar bu yöndeki web siteleri sayısı gündengüne arttı.
ilk önce haber siteleri haber yorumları bölümlerini eklediler tasarımlarına, daha sonra sırf paylaşım platformları açılmaya başladı. paylaşım çılgınlığı başlamıştı artık. videolar youtubeda, ansiklopedik bilgiler wikipedia da, bağlantılar digg de paylaşıldı.
sizde sitenize ekleyebileceğiniz mini yorum modulleri, iletişim formları, ziyaretçi defteri vb. ile sitenizi etkileşimli yani dinamik bir site haline dönüştürebilirsiniz.