fbpx Scroll to top

web hosting hesabı olan kullanıcılarımızın e-posta hesaplarında sorun yaşamaması için bilinmesi gerekenleri sizin için derledik.

  1. e-posta hesaplarınızın şifresi kolay tahmin edilebilir bir şifre olmamalıdır. (örnek: iş yeri telefon numaranız, doğum tarihiniz vb.) tahmin edilmesi zor, harf, rakam ve sembol kombinasyonlarından oluşan bir şifre belirlemelisiniz. (örnek: koza=1453WEB)
  2. e-posta hesaplarınızı kullanım yoğunluğunuza bağlı olarak dönem dönem kontrol ederek gereksiz mailleri silmenizi öneririz, aksi taktirde mail kutunuzun kotasının dolması halinde yeni gelen mailleri okuyamazsınız.
  3. outlook gibi e-posta programları kurulumu sırasında “diğer ayarlar” kısmındaki silinmiş öğeleri sunucudan kaldır seçeneğini işaretleyebilir yada belirli bir gün seçerek bu süre sonunda sunucudan kaldır seçeneğini işaretleyebilirsiniz. bu sayede webmailden giriş yapmanıza gerek kalmadan mail hesabınızda yer açmış olursunuz.
  4. e-posta hesaplarınızdan kesinlikle toplu e-posta gönderimi yapmamalısınız. tek seferde en çok 10 kişiye gönderim yapmanızı öneririz, bir mail hesabından günlük maksimum 50 mail göndermenizi öneririz. aksi taktirde spam gönderim şüphesi ile mail hesabınız askıya alınabilir. toplu e-posta gönderimi hizmetimiz tebrik ve tanıtım kampanyası gibi ihtiyaçlarınıza çözüm sağlamaktadır.
  5. ekli gönderim yapacağınız maillerde dosya eki mutlaka virüs taramsından geçirilmiş olmalıdır.
  6. mailinize bir konu yazmayı ve mail içeriğinizde spam şüphesi yaratacak cümlelerden kaçınmalısınız. (spam şüphesi yaratacak cümleler için ard arda aynı kelimenin çok kez tekrar edilmesi örnek verilebilir.)
  7. e-posta hesaplarınızı web ortamında güvenmediğiniz mecralarda yayınlamayınız, bu spam mail almanızın önüne geçmek için önemlidir.