Dünyada toplam kaç web sitesi var

Tüm bu ihtiyaçlar ve yaygınlaşan kullanım neticesinde artan web sitesi sayısını Netcraft yaptığı bir araştırma neticesinde yayınladı. Netcraft'ın verdiği bilgilere göre 2014 yılı haziran ayında dünyada....

Dünyada toplam kaç web sitesi var

Dünyada toplam kaç web sitesi var?

Akıllı cep telefonları ve tabletlerin hayatımıza girdiği günlerden bu yana internet kullanımının artması ile kişi yada kurumların web sitesi üzerinden reklam, tanıtım ve satış faaliyetlerini arttırması ile dünya üzerindeki web sitesi sayısıda oldukça artmış bulunuyor.

Günlük olarak çoğunlukla haber siteleri, sosyal medya kanalları ve maillerimizi kontrol etmek için kullandığımız internet dünyasında yer alan satış siteleri ve tanıtım sitelerinin sayısıda hızla artmaya devam ediyor.

Bir çok haber sitesinde yada sosyal medya kanallarında gezinirken yoğun reklamlardan sizlerde sıkılmış olmalısınız, bu alanlardaki bir çok reklam sizleri reklam verenin web sitesine yönlendirmekte, yani internette bir reklam veriyorsanız ve dönüşlerinde sağlıklı olmasını istiyorsanız mutlaka bir web sitesine ihtiyaç duyacaksınız.

Tüm bu ihtiyaçlar ve yaygınlaşan kullanım neticesinde artan web sitesi sayısını Netcraft yaptığı bir araştırma neticesinde yayınladı. Netcraft'ın verdiği bilgilere göre 2014 yılının haziran ayında dünyada 923.343.984 adet web sitesi varken bu sayı 2015 yılında 1.468.322.172’e yükselmiş.

Web sitesi sayılarının bu kadar yüksek olmasının nedeni ise internet sitesi kurmanın kolay olması olarak gösteriliyor. Fakat yapılan araştırmalar aktif site sayısının, kurulan site sayısının 5’te 1’i olduğunu gösteriyor. Yani alan adı tescili yapılmış geçici bir sayfa eklenmiş yada web sitesi tamamen bitirlmiş ancak sonrasında hiç güncellenmemeiş web sitesi sayısı 5'te 1'e tekabül ediyor.

Türkiye’de 2015 yılında 35 milyon civarı web sitesi bulunurken 8 milyonu aktif site olarak çalışıyor.


Dünyada toplam kaç web sitesi var başlıklı blog 19-09-2017 18:50 tarihinde Koza Web tarafından eklendi.

 SON PAYLAŞILAN YAZI  

Bursa Web Tasarım

KOZA İnteraktif Bursa Web Tasarım Ajansı olarak, başta Bursa olmak üzere tüm Türkiyeye yönelik web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi, seo hizmeti ve sosyal medya yönetimi hizmetleri vermekteyiz. Web tasarım ajansı faaliyetlerimizde web sitesi tasarımı yan.. REFERANSLARIMIZDAN 
Demas Makine

Demas Makine

Sektöründe adından sıkça bahsettiren kalite ve teknik servisiyle rakiplerinden ayrılan Demas Makine, tüm dünyaya ihraç ettiği tekstil makineleriyle bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir. Demas Makine kurulduğu günden bugüne dek tüm web hizmetlerini firmamızdan almaktadır.

Verilen Hizmetler;
Kurumsal Özgün Web Tasarım, Seo, E-Mail Marketing, Sunucu Yönetimi, Tanıtım Videosu