Gmail’in Bilmediğiniz Özellikleri

1-Gmail yanlış gönderilen maili geri alma;Bazen e-posta gönderdikten sonra yanlış kişiye attığınızı fark ediyorsunuz. Bu durum içeriğe ve gönderdiğiniz kiş..

Gmail’in Bilmediğiniz Özellikleri

1- Gmail yanlış gönderilen maili geri alma

Bazen e-posta gönderdikten sonra yanlış kişiye attığınızı fark ediyorsunuz. Bu durum içeriğe ve gönderdiğiniz kişiye göre çok tehlikeli bir durum oluşturabilir. Bunun önüne geçebilirsiniz. Bunun için Gmali’nizde aşağıdaki yolu izleyerek belirleyeceğiniz sürede, e-posta attıktan sonra bu e-posta geri almanız mümkün olabiliyor: Ayarlar->Göndermeyi geri al (Göndermeyi iptal etme süresi belirleyin)

Gmail gönderilen mailleri geri alma

2- Hazır yanıtlar ile e-posta geri dönüşlerinde zaman tasarrufu

Çalışma alanına göre düşünüldüğünde bazen günde yüzlerce e-postaya benzer tarzda kısa cevaplar ile geri dönüş yapılıyor. Sizde genel olarak kısa geri dönüşleriniz için hazır cevaplar oluşturarak zaman tasarrufu yapabilirsiniz. Bunu yapmak için: Ayarlar->Labs->Hazır yanıtlar alanını etkinleştirin. Daha sonra e-posta yazma ekranında yazmak istediğiniz içeriği yazıp ekranın sağ alt köşesindeki aşağı yönlü ok işaretini tıklayarak açılan menüden hazır yanıtlar seçeneğinden içeriğinizi hazır yanıt olarak kaydedin. Daha sonra e-posta yazma ekranından yine sağ alt köşeyi tıklayarak hazır yanıtlarınızdan birini seçip e-postanıza kolaylıkla ekleyebiliyorsunuz.

Gmail hazır yanıt

3- Gelen e-postaları organize etme

Gmail akıllı e-posta içeriği yapay zeka yazılımı sayesinde her ne kadar sizin için önemli olabilecek e-postaları seçebilme yeteneğine sahiptir.
Ayrıca gmail gelen postalarınızı kendinize göre kategorilendirmenize olanak sağlıyor. Bunun için: Ayarlar-> Gelen kutusunu yapılandır-> etkinleştirilecek sekmelerden istediğiniz
sekmeleri seçebiliyorsunuz. Seçtiğiniz her alan için gelen kutunuzda ayrı bir sekme oluşturacaktır. Örneğin, siz sunulan alanlardan birincil, sosyal, tanıtımları seçerseniz gelen
kutunuz da birincil sekmesinin yanında bu seçtiğiniz alanlar içinde ayrı birer sekme olacak ve bu alanlarla ilgili tüm e-postalarınızı bu sekmeler altında birleştirebilirsiniz.

Gmail gelen postaları organize etme

4- Renkli yıldızlarla yapılacaklar listesini oluşturma

Bilindiği üzere gmailde e-postalarınızın önemini belirtmek için yıldızları kullanabiliyorsunuz.
Ancak siz dilerseniz tek renk olan bu yıldızın renklerini ayırarak gelen e-postalarınıza renklerine göre bir önem sırası belirleyebilirsiniz. Bunun için: Ayarlar->yıldızlar-> dilediğiniz
yıldızı sürükle bırak metodu ile kullanılan alanına taşıyarak artık önem sırasına göre her bir yıldıza bir anlam verip dikkate almanız gerekenleri e-postlarınızı kategorilendire bilirsiniz.

Gmail renkli yıldızlar

5- Gmail’i offline kullanma

Gmail’de internet erişiminiz olmasa dahi postalarınızı kontrol etme şansına sahipsiniz. Offline Google Mail ismini taşıyan bu Chrome uygulaması ile Chrome altında ve ya mobil cihazınıza indireceğiniz gmail uygulaması ile e-postalarınıza göz atıp okuyabiliyorsunuz. Tabii ki internet olmadan yeni postaları alma şansınız yok.
Offline Google, internetinizin olduğu anda e-postalarınızı bilgisayarınıza veya mobil cihazınızdaki uygulamaya senkronize ediyor. Bu sayede internetsiz bir ortamda da e-postalarınızı örüntüleyebiliyorsunuz. E-postalarınızın en son ne zaman senkronize olduğunu da yine programın ekranından takip edebiliyorsunuz.
Eklenti: Gmail Offline Eklentisi

Gmail offline

6- Gmail ikili kimlik doğrulama

Çoğumuzun e-postası haberleşme, resim ve doküman gibi birçok bağlantı için kullanılmaktadır.
Ve tüm iletişim bilgilerimiz Google ve diğer tüm servislere genellikle otomatik olarak açıktır. Bu yüzden güvenlik konusunda çok dikkatli olmalısınız.
Gmail’i giriş için hem şifreniz ile hem de belirlediğiniz cep telefonu numarasına sms ile gelen aktivasyon kodu ile giriş yapmayı seçmeniz durumunda güvenliği arttırmış olursunuz.
Gmail gibi diğer birçok platform (Dropbox, Apple, Facebook …) giriş için bu iki yöntemi sunmaktadır. Nasıl yapılır?
Detaylar için: Gmail ikili kimlik doğrulama

Gmail ikili kimlik doğrulama


Gmail’in Bilmediğiniz Özellikleri başlıklı blog 01-05-2016 19:16 tarihinde Koza Web tarafından eklendi.

 SON PAYLAŞILAN YAZI  

Bursa Web Tasarım

KOZA İnteraktif Bursa Web Tasarım Ajansı olarak, başta Bursa olmak üzere tüm Türkiyeye yönelik web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi, seo hizmeti ve sosyal medya yönetimi hizmetleri vermekteyiz. Web tasarım ajansı faaliyetlerimizde web sitesi tasarımı yan.. REFERANSLARIMIZDAN 
İleticell

İleticell

Verilen Hizmetler;
Mobil Web Tasarım