Google Trending Topic Uygulaması

Twitter’ı satın alma girişimleri başarısız olan google, twitter‘ın dünya çapında ilgi gören trending topic uygulamasının benzerini test ediyor.Mobil cihazl..

Google Trending Topic Uygulaması

Twitter’ı satın alma girişimleri başarısız olan google, twitter‘ın dünya çapında ilgi gören trending topic uygulamasının benzerini test ediyor.

Mobil cihazlarda google arama kutusuna gelindiğinde aşağı doğru açılan alanda popüler konular gösterilerek trending topic uygulamasının bir benzeri uygulama test edilmeye başlanmış.

Henüz test aşamasında olan bu özellik Mashable editörlerinden Murphy Kelly’in iOS cihazında Safari tarayıcısında bir arama yaparken rastlamasıyla karşılaştığı bir durum ve kısa bir süre sonra da kaybolmuş. Anlaşılan henüz çok küçük bir test grubu ile testler yapan Google, çalışmalarını henüz tamamlamamış.

Google‘ın bu uygulaması yayına açılırmı bilinmez ama ilgi görmesi düşük bir ihtimal gibi, zira google’ı bir konuda arama yapmak için kullanmaktayız, dolayısıyla ne aradığımızı bilerek goole’a giriyoruz. Ancak boş vakitlerde anlık trendleri takip etmek ve vakit geçirmek için ek bir özellik olarak sunulması tercih edilebilir.

Trend olan aramaların seçilmesiyle listelenecek olan web sitesi sonuçları web tasarım ajansları ve seo çalışmalarında ne gibi yenilik yada değişikliklere yol açar bunuda zaman gösterecektir.

Kaynak: Mashable


Google Trending Topic Uygulaması başlıklı blog 13-04-2016 19:12 tarihinde Koza Web tarafından eklendi.

 SON PAYLAŞILAN YAZI  

Bursa Web Tasarım

KOZA İnteraktif Bursa Web Tasarım Ajansı olarak, başta Bursa olmak üzere tüm Türkiyeye yönelik web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi, seo hizmeti ve sosyal medya yönetimi hizmetleri vermekteyiz. Web tasarım ajansı faaliyetlerimizde web sitesi tasarımı yan.. REFERANSLARIMIZDAN 
Durmaz Temizlik

Durmaz Temizlik

Durmaz temizlik eticaret sitesi Bursa yeşilyaylada ki mağazasını internette 7/24 bir mağaza açarak daha fazla müşteriye ulaşıyor.

Verilen Hizmetler;
E-ticaret Sitesi