fbpx
Scroll to top

web tasarım

web tasarım hizmetimiz

İster kurumsal web sitesi tasarımı, ister kişisel web sitesi tasarımı, ister e-ticaret, artık hepsi responsive (tüm ekran boyutlarına duyarlı adaptif) tasarım ve seo uyumlu!

Profesyonel web tasarım ihtiyaçlarınız için size özel proje bazlı hizmet sunuyoruz. İstek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlayacağımız profesyonel web tasarım projesi ile dijital dünyada daha etkili olmanız için çalışıyoruz.

Web tasarımı doğrudan belirli bir mecraya ait bir çalışma olsa da altyapısı, ziyaretçi eğilimleri ve hedef kitle gibi konular bakımından birçok yöne sahiptir. Web Tasarım firması olarak var olan ve aktif olarak yaşamını sürdüren söz konusu yönlerin tümüne yönelik web tasarım hizmeti verebilmekteyiz.

Kurumsal web tasarım özel uzmanlık isteyen bir alandır. Zira kurumsal kimlik yapısının en iyi şekilde internet sitesinin arayüzüne yansıtılması gerekmektedir. Bu gereklilik, tasarımda kullanılacak renk tonlarında, görsellerde, ikonlarda ve yazı tipinde kendini göstermektedir. Bu saydıklarımızın yanı sıra bütün olarak da kurumun değerleri, ürün ya da hizmetlerine dair paralel çağrışımlar, hedef kitleyle iletişim noktaları dikkate alınmalıdır.

KOZA İnteraktif olarak, firma kurumsal kimliğine uygun, anlaşılabilir, göz yormayan ve etkileşimli web siteleri hazırlıyoruz.

web tasarım
responsive web tasarım

responsive web siteleri

tüm ekran boyutlarına duyarlı tasarım

duyarlı web siteleri bilgisayar, tablet ve mobil ekranlar için tasarlanmış, hangi ekran boyutundan girilirse şablonu o ekran boyutuna göre şekillendiren web siteleridir.

mobil internet kullanımının yaygınlaştığı günümüzde responsive tasarımda tercih sebebi olmaya başlamıştır.

mobil web sitesi

mobil web sitesi tasarımı, cep telefonundan internet sitesine girildiğinde otomatik algılayarak, mobil siteye yönlendirilir. mobil site ise m.siteadi .com şeklinde bir alt domainde tutulur. mobil web sitenize gelen ziyaretçi sitenizi cep telefonu ekran boyutu ne ise ona uygun şekilde görüntüler. mobil web sitelerinin responsive tasarım ile en önemli farkı tamamen mobil olarak hazırlanmasıdır. bu sayede web sitenizdeki slayt, menüler, içerikler, resimler ve reklamlar gibi her unsur modifiye edilerek cep telefonu ekran boyutlarında en düzgün ve erişilebilir şekilde kullanım için hazırlanır.

web tasarım hizmeti

Koza interaktif bursa web tasarım hizmeti kapsamında müşterileri ile %100 etkileşimli ve ihtiyaç odaklı projeler üretir. sadece web sitesinin tasarımını yapmakla kalmaz, yönetim paneli eğitimini verir, seo (arama motoru optimizasyonu) ipuçlarını paylaşır ve web sitenizden maximum kazanım elde etmeniz için sizinle sürekli etkileşimde kalır.

etkileşimli web sitesi tasarımı oluşturmak

İnternet ilk ortaya çıktığı yıllarda bilgi sunmak için yoğun olarak kullanıldı. Kullanıcılar hep bilgi alıcı konumunda kaldılar senelerce. Sonraları web sitelerine kullanıcılarında katkı yapmasının önemi farkedildi ve bunun için gerekli alt yapılar oluşturulmaya başlandı. Görüldü ki kullanıcılar bu tip sitelere daha çok bağlanıyorlar bu yöndeki web siteleri sayısı gündengüne arttı.
İlk önce haber siteleri haber yorumları bölümlerini eklediler tasarımlarına, daha sonra sırf paylaşım platformları açılmaya başladı. Paylaşım çılgınlığı başlamıştı artık. videolar youtubeda, ansiklopedik bilgiler wikipedia da, bağlantılar digg de paylaşıldı.
Sizde sitenize ekleyebileceğiniz mini yorum modulleri, iletişim formları, ziyaretçi defteri vb. ile sitenizi etkileşimli yani dinamik bir site haline dönüştürebilirsiniz.

web tasarım hizmeti
web tasarım firması

web tasarım firması

KOZA İnteraktif

Web tasarım çalışmasında başarıyı getiren en önemli etkenlerin başında firmaların ihtiyaçları, hedef kitlenin tanımı ve hedef kitlenin davranış alışkanlıkları bilgilerine sahip olunması gelmektedir. Bununla birlikte edinilen bu veriler alanında uzmanlaşmış ve yeniliklere açık tasarım ekibi tarafından değerlendirilerek istenilen yönde bir ürüne dönüştürülerek değerini korur. Web Tasarım firması olarak firmamızın partner tasarımcı ekibi profesyonel web sayfası tasarımı konusunda kendilerini ispatlamış kişilerden oluşmaktadır.

Son yıllarda android, apple ios, windows phone ve diğer işletim sistemlerini kullanan akıllı telefon ve tablet bilgisayar ürünlerinin kullanımında çok yüksek oranda artış meydana gelmektedir. Buna bağlı olarak insanların akıllı telefon ve tablet gibi taşınabilir cihazlardan yani mobil cihazlardan internet kullanımlarında ciddi bir artış görülmektedir. Bu gelişmeler firmaların ve kurumların internet sitelerinin mobil arayüz yani mobil web tasarımı konusunda çözümler üretmeye itmektedir. Web tasarım şirketi olarak ihtiyacınız olan mobil web tasarımını hemen her cihazda sorunsuz bir şekilde görüntülenebilecek şekilde oluşturabiliriz.

neden bir web sitesi yaptırmalıyım?

Değişen dünyada teknoloji ve iletişim kurma yöntemleri de değişip gelişmektedir. İster kişisel web sitesi olsun ister firma veya şirketinizin sitesi olsun insanlara daha hızlı ulaşmak ve kendinizi anlatmak için en popüler yöntemleri kullanmak sizin çıkarınıza olacaktır. Kişisel web siteleri, portallar, forumlar, statik ve dinamik siteler sizler için uygun fiyat ve tasarımlarla KOZA İnteraktif web ajansında. Siz sözcüklerle sitenizi çizin, biz tasarım ve kodlamasını yapıp teslim edelim. İçerik yönetim sistemleri ile kendi güncellemelerinizi yapabilir, ürün fiyat ve özelliklerini anında internet ortamına aktarabilirsiniz. Hedef kitleniz ile daha hızlı ve etkileşimli olarak bu platformda sizde yerinizi almalısınız.

web tasarım aşamaları nelerdir?

 • Öncelikle nasıl bir site tasarımı yaptıracağınıza karar verirsiniz.
 • Sonra tasarımcı bu site ilgili web tasarım fiyatı belirler.
 • Web tasarım fiyat pazarlığında anlaşıldıktan sonra anlaşılan fiyatın yarı bedeli firmanın hesabına yatırılır.
 • Web tasarımcı web sitesini yaparken her aşamada müşteriden onay alır.
 • Önce web sitesinin ara yüzü yapılır.
 • Daha sonra web sitesinin yönetm paneli entegrasyonu yapılır.
 • Diğer sayfalar ürün detayları ayrı ayrı yapıldıktan sonra sıra içerik işlerine gelir.
 • Web tasarımda yönetim paneli / admin panel de tamamlandıktan sonra siteniz bitmiş sayılır.
 • Yönetim panelini müşteri test eder ve kalan ödemesini yapar.
 • Web sitenizin faturası kesilir.
 • Siteniz yayına açıldıktan sonra dilerseniz seo, sosyal meyda yada web master hizmetlerimizden yararlanarak daima güncel bir web sayfasına sahip olabilirsiniz.

web tasarım firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler

her geçen gün yeni bir web tasarım firmasının ortaya çıktığı günümüzde uygun firmayı tespit etmek zorlaşıyor. sizler için web tasarım firması seçerken dikkat edilecek kriterleri belirledik. aşağıdaki soruların cevapları araştırıldığında en ideal firmanın belirleneceği kanısındayız.

 1. herşeyden önce web tasarım firmasının referans çalışmaları incelenmeli. burada dikkat edilecek nokta referans çalışmaların altında ilgili firmanın imzasının bulunup bulunmadığıdır. referans çalışmanın o firmaya ait olduğunun en büyük kanıtı bu olacaktır. firmanın referans gösterdiği firmalar çalışmalardan memnun kalmışlar mıdır? bu sorgulanabilir.
 2. web sitesi yapanlar geçmişinin ne kadar eskiye dayandığı, mesleki tecrübe ve birikimi araştırılmalı
 3. web tasarım ajansının bir ofisi var mıdır? var ise ofisin size yakınlığı ne kadardır?
 4. firma yaptığı işlerin ufak teknik sorunları, güncelleme işleriyle iş tesliminden sonra bir süre ücretsiz olarak ilgilenmektemidir?
 5. web tasarım firması araştırma & geliştirme faaliyetlerine ne derece önem vermektedir?
 6. firmanın fiyat politikası nasıldır? çok ucuz veya çok yüksek fiyatlar söylemektemidir?
 7. web tasarım firması çalışmalarını bir web tasarım sözleşmelerine dayandırmaktamıdır?

web sitesi hazırlarken kullanılan programlar

web sitesi hazırlanırken kullanılan programların sabit bir listesini çıkartmak mümkün değildir. bu tasarımcının çalışma şekline, yaptığı işin kalitesine, yapılan işin niteliğine göre değişmektedir. önemli olan hangi programların kullanıldığından ziyade bu yazılımların ne derece etkin kullanıldığıdır.
yinede yaygın kullanılan programları sıralamak gerekirse şunlar söylenebilir:
adobe photoshop
adobe flash
swish
microsoft frontpage
macromedia dreamweaver

kaliteli bir web sitesinde olması gereken özellikler

Bir web tasarımın başarısı hem görsellik hemde web tasarımın işlevselliği ile ölçülür. hatta günümüzde işlevselliğin daha önemli bir hale geldiğini söyleyebiliriz.
İyi bir web tasarımda olması gereken özellikleri 10 ana başlıkta özetleyebiliriz
1) Hız
2) Özgünlük
3) Güvenlilik
4) Ziyaretçi ile etkileşimlilik
5) Bilgi aktarımı
6) İletişim imkanları sunumu
7) Güncellik
8) Hizmet sunumu
9) Hızlı yükleme
10) Fayda sağlama
Sunduğunuz hizmet veya ürün mükemmel olabilir. ama bu ondan tam anlamıyla faydalanmanız için yeterli değildir.
Web sitelerinin her gün 24 saat açık vitrinleriniz olduğunu unutmayın. verimli hazırlanan bir web sayfası pazarlama, reklam, personel giderlerinizi düşürmenize ciddi katkılar sağlayabilir. Web sayfasını kartvizitlerinizdeki ilgili alanın boş kalmaması için hazırlatmayı düşünüyorsanız bu düşünceden hemen vazgeçmenizi öneriyoruz.

web tasarım aşamaları